JE Dukovany

5. 5. 2016

Exkurze – JE Dukovany a vodní elektrárna Dalešice

Ve středu 27.4. 2016 navštívili žáci 7.,8. a 9. třídy vodní elektrárnu Dalešice a jadernou elektrárnu Dukovany.

Po vodní elektrárně nás provedla paní průvodkyně a velmi poutavě popovídala vše o stavbě a funkci tohoto vodního díla. Po zhlédnutí krátkého filmu o elektrárně jsme se šli podívat do provozu této elektrárny, kde žáci viděli, jak taková elektrárna funguje.

Druhou elektrárnou, kterou jsme navštívili, byla JE Dukovany. Na začátku nám byly promítnuty dva filmy. Jeden pojednávající o fungování elektrárny a druhý o velmi aktuálním tématu – BLACKOUT. Poté nás paní průvodkyně provedla interaktivní částí informačního centra, kde žáci viděli, jaké palivo se používá, z jakých částí se elektrárna skládá, jak funguje a co se děje s vyhořelým palivem a jak se ukládá.

Návštěva obou elektráren byla pro žáky velmi přínosná.

je1.jpgje3.jpg

je2.jpg