Lyžařský kurz

9. 2. 2017

Také letos vyrazila naše základní škola na lyžařský výcvikový kurz, který máme zařazen v 7. ročníku v tematickém plánu tělesné výchovy. I v tomto roce byla možnost, aby se kurzu zúčastnili také žáci jiných ročníků než 7. třídy a v konečném součtu nás vyrazilo 13 žáků a 2 učitelé.

Malebné Javorníky na nás v pohraničí čekaly s mrazivým počasím. Teploty dosahovaly až k -20 stupňům, avšak podmínky pro lyžování byly takřka ideální. Téměř denně jsme využívali vleky od začátku do konce jejich spuštění a sjezdovky jsme měli jen pro sebe. Kopce, na kterých se z nelyžařů staly zdatní lyžaři, byly prosluněné a černá sjezdovka svou úpravou denně sváděla ke kontrole techniky.

Během šestidenního pobytu jsme absolvovali přednášku horské služby, přednášku o vybavení, výstroji a výzbroji s trochou historie lyžování a třetí – kritický den jsme si udělali procházku po okolí. Vzhledem k tomu, že lyžování v mrazivém počasí bylo občas velmi fyzicky náročné, těšili jsme se na návrat domů, a tak jsme se opět po necelém týdnu shledali s rodiči při návratu u školy.

Letošní kurz společně hodnotíme jako zdařilý a příjemně strávený týden v horském prostředí Javorníků.