Projekt – Evropský Den jazyků

4. 10. 2016

Dne 30. 9. 2016 se uskutečnil na naší škole projekt v rámci Dne jazyků. Projektu se zúčastnili žáci 8. a 9. třídy. Nejprve jsme hovořili o tom, jak je důležité se učit cizím jazykům, prohlubovat slovní zásobu a posilovat jazykovou rozmanitost. Vyzkoušeli si i různé jazykolamy a seznámili se s idiomy. V další hodině byli rozděleni do skupinek a vylosovali si jeden evropský stát. Ke každému státu měli zadáno několik úkolů, které měli zjistit a vyhledat. Tyto úkoly se týkaly nejen zeměpisných údajů, historie, slavných osobností, ale i praktických věcí důležitých pro běžný život. V další hodině už si připravovali prezentaci země ve třech jazycích – českém, anglickém a německém. Ve zbylých hodinách zpracovávali získané informace a tvořili plakát o daném státě. Díky mezipředmětovému propojení se žáci dověděli spoustu informací. Na tento projekt bude navazovat další projektový den, který se bude konat v květnu v rámci Dne Evropy.

p1010051.jpgp1010053.jpg

p1010054.jpg