Jdi na obsah Jdi na menu

Sportovní aktivity

19. 6. 2023

Protože se naše škola počtem žáků nemůže rovnat s městskými školami, po domluvě s vyučujícími tělesné výchovy probíhají sportovní akce v „mikroregionu“. Pravidelně navštěvujeme Velehrad, Boršice, Buchlovice, Tupesy a Polešovice.

V měsíci květnu se vybraní žáci zúčastnili atletických závodů na ZŠ Velehrad, odkud si kategorie mladších chlapců ve složení Jakub Křemeček, David Křemeček, Prokop Ondrúš a Josef Vrtal přivezla krásné 3. místo ve štafetě 4x300m. V kategorii mladších žákyň si zase Frída Dreslerová vybojovala celkové 3. místo.

V měsíci dubnu se sestava Sára Jakubíčková, Ilona Hromadová, Tereza Habáňová, Frída Dreslerová, Kateřina Hrabcová, Veronika Laštůvková, Ema Kellnerová a Michaela Donátková umístila na 4. místě v přehazované, kterou pořádala ZŠ Tupesy. V březnu jsme pořádali u nás v Osvětimanech Silový víceboj a smíšená šestice se umístila na 3. místě (viz samostatný članek).

Listopad a únor byl v duchu florbalu v Ježově a v Buchlovicích. Z prvního zmíněného turnaje si mladší chlapci přivezli malý pohár za velmi pěkné 3. místo. Ve florbale naši školu reprezentovali Adam Spurný, David Elis, Ondřej Hozík, Josef Vrtal, Marek Dvouletý, Lukáš Vlček v kategorii mladších, za starší pak hráli Josef Kolaja, Sebastian Blahynka, Prokop Ondrúš, Michal Formánek, Josef Vrtal, Zbyněk Líčeník a Jakub Křemeček.

Velmi úspěšný byl říjnový futsalový turnaj starších chlapců (Líčeník, Blahynka, Touš, Formánek, Kolaja, Vrtal, Křemeček J., Křemeček D. a Elis) v Boršicích, kde sestava vykopala 2. místo.

V září jsme školní rok započali atletickými závody na ZŠ v Polešovicích, které byly, co do počtu škol největší akcí, a na kterých ukořistil David Křemeček celkové 1. místo v kategorii starších chlapců 1. stupně.

Všem sportovcům velmi děkujeme za vzornou reprezentaci školy.