Mikulášská obchůzka

12. 12. 2023

Deváťáci už nám odrostli z malých lavic, přestali se bát čertů, ba naopak s některými z nich čerti přímo šijí, a proto jim nedalo velkou práci v úterý před svatým Mikulášem se přestrojit a vžít se do rolí čertisek i andělů a doprovodit tak Mikuláše za dětmi do všech tříd školy i do mateřské školky. Po školní chodbě se od samého rána rozléhalo cinkání řetězů, blekotání čertů a andělské zvonění. Někteří s úsměvem, ale někteří i trochu s obavami čekali, co anděl z košíčku vytáhne, jestli sladkosti nebo pytlík brambor a uhlí. Děti ve třídách si pro Mikuláše připravily krásné písničky a byly po zásluze odměněni malou dobrotou. Někteří hříšníci měli z čertova pytle strach, ale nakonec vše dobře dopadlo.