Zdravá 5 2023

29. 11. 2023

Ve dnech 15. a 16. listopadu nás navštívila lektorka Zdravé 5 z nadačního fondu Albert.

Ve 2. a 3. třídě proběhl program „Škola zdravé 5“, který seznamuje žáky se základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku pomocí výživového talíře, pitným režimem, základy správného nákupu, důležitostí výživy pro lidské tělo a přípravou zdravé svačinky. Paní lektorka měla pro žáky připravené soutěžní úkoly, které plnili ve skupinkách a pro svůj tým sbírali „pětky“. Na závěr dostali i malé odměny.

Program „Nakupování se zdravou 5“ proběhl ve 4. a 5. třídě. Pod vedením lektorky žáci hráli deskovou hru Obchod Zdravé 5, kde odpovídali na kvízové otázky a plnili praktické zábavné úkoly. Za správné odpovědi získávali dílky puzzle, ze kterých si na závěr složili obrázek odhalující tajemství správné výživy. Samy si také vyzkoušeli virtuální nákup potravin na jedno jídlo dne.

Oba programy byly vedeny zábavnou formou a žáky velmi bavily. A proto se těšíme, že nás zase někdy Zdravá 5 navštíví!