LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ NA MALÉ MORÁVCE

4. 4. 2018

Také letos vyrazila naše základní škola na lyžařský výcvikový kurz, který máme zařazen v 7. ročníku v tematickém plánu tělesné výchovy. I v tomto roce byla možnost, aby se kurzu zúčastnili také žáci jiných ročníků než 7. třídy a v konečném součtu nás vyrazilo 14 žáků a 2 učitelé.

Malebné Jeseníky na nás čekaly s jarním počasím. Teploty se pohybovaly okolo 0 stupňů a podmínky tedy nebyly úplně ideální, avšak i tak jsme si lyžování užívali. Téměř denně jsme využívali vleky od začátku do konce jejich spuštění a sjezdovky jsme měli víceméně jen pro sebe. Kopce, na kterých se z nelyžařů stali zdatní lyžaři, byly jednou protínány deštěm, jindy prosluněné jarním sluníčkem.

Během šestidenního pobytu jsme absolvovali přednášku o vybavení, výstroji a výzbroji s trochou historie lyžování. Třetí – kritický den jsme si kvůli dešti místo zdravotní procházky po okolí udělali odpočinkový, avšak vzdělávací program na chatě, dále se odehrávaly večerní zábavné programy a poslední den jsme si užili karneval.

Vzhledem k tomu, že lyžování v těžkém mokrém sněhu bylo velmi fyzicky náročné, těšili jsme se na návrat domů, a tak jsme se opět po necelém týdnu shledali s rodiči při návratu u školy.

Letošní kurz společně hodnotíme jako zdařilý a příjemně strávený týden v horském prostředí Jeseníků.