DOPIS PRO PRVŃÁČKY

15. 8. 2022

Milý prvňáčku,

v září se spolu potkáme poprvé ve škole. Bude to tvůj velký den. Usedneš do své lavice a začne pro tebe nové dobrodružství. Naučíš se číst, psát, počítat a další důležité a zajímavé věci. Doufám, že se už těšíš – stejně jako já!

Ve škole dostaneš učebnice a pracovní sešity, ze kterých se budeme společně učit. Jistě už máš připravenou krásnou školní tašku, ve které by Ti neměly chybět tyto věci:

velké a malé desky na sešity (nejlépe plastové).

desky na číslice a na písmenka

velký nelinkovaný sešit

prostírání na lavici na svačinku, láhev na pití

v penále – dvě tužky číslo 1 (nejlépe trojhranné), pastelky, guma, nůžky, ořezávátko. Pouzdro nejlépe jednoduché (nedoporučuji patrové – zabírá hodně místa a není pro děti tak přehledné.)

Na malování a tvoření budeš potřebovat: zástěrku, igelitový ubrus na lavici 60 x 70, hadřík, vodové barvy, štětce (2 kulaté č. 2 a 8, 2 ploché č. 12 a 16), kelímek na vodu, paletku, fixy, modelínu, voskovky, tuš, špejle, skicák, barevné papíry, lepidlo (stačí tyčinkové na papír). To vše uložené do kufříku s Tvým jménem.

Co z toho dostaneš 1. den ve škole a nemusejí to rodiče kupovat?

Dostaneš kufřík, anilinové barvy, pastelky, voskovky, modelínu, tabulku stíratelnou, mazací fix, 2 tužky a gumu. Temperové barvy budeme mít společné, koupené z třídního fondu (i papíry).

Na tělesnou výchovu je třeba sportovní oblečení – tričko, mikina, tepláky, kraťasy, náhradní ponožky; dále sportovní boty se světlou podrážkou do tělocvičny a jedny boty na ven. To vše v pytlíku nebo batůžku.

Určitě nezapomeň také na přezůvky do školy (nejlépe s patou – bačkůrky).

Vše si důkladně podepiš (pomůžou rodiče).

Přeji Ti pohodové léto, spoustu zábavy, užívej sluníčka, koupání a radosti.

V ZÁŘÍ SE NA TEBE TĚŠÍM

Paní učitelka Alena Knápková

Milí rodiče,

prosím přečtěte si tento dopis společně s vaším budoucím školáčkem. Je značně obsáhlý, ale většina věcí se využije i v dalších školních letech.

Třídní fond bude 300,- a z něho budou hrazeny potřeby pro vaše děti, vstupenky na akce, jízdné apod.

Psací pero prosím nekupujte, děti ho budou potřebovat až později (cca v prosinci).

Děkuji moc.

Alena Knápková