Informace pro rodiče prvňáčků

8. 7. 2020

První den – úterý 1. 9. na zahájení v tělocvičně školy s sebou vezměte prázdnou aktovku, přezůvky, vyplněné přihlášky do ŠD, jídelny, 50 Kč jako záloha na šatnu, 400 Kč do třídního fondu.

Nekupujte kufřík do Vv, děti ho dostanou od Sdružení rodičů!

• Skříňky v šatnách – děti si v září po obdržení klíče zamknou boty a bundy, tenisky na hřiště. Klíček od skříňky dostanou za zálohu 50,- Kč, na konci roku se klíček vrací.

Když dítě zapomene klíček, skříňku mu otevře paní Náplavová.

V případě ztráty klíčku mu nový vyrobí školník – za 50,- Kč.

• V případě nemoci či nepřítomnosti podejte zprávu do školy (stačí SMS na mobil tř. uč.), každou absenci písemně omluvte do omluvného listu v notýsku.

Delší absence – dovolená – povoluje ředitel školy.

• Prosím vyplňte notýsky, podepište učebnice a sešity, vše obalte.
  • V případě, že má dítě nějakou alergii, sdělte to tř. uč.
  • Obědy se odhlašují na tel. čísle školní jídelny.
  • 1. měsíc (září) vodí tř. uč. děti na autobus (jen na 12.35 Medlovice, na 12.55 Vřesovice)
  • V říjnu, listopadu a dubnu bude rodičovská schůzka.

Další konzultace s tř. uč. jsou možné po skončení vyučování a po předešlé domluvě.

• Chtěla bych požádat 2 rodiče, kteří by pracovali jako třídní důvěrníci.
  • Při odchodu dítěte během vyučování předáme dítě rodiči, nechodí samo!

(to platí do konce 3. třídy dle školního řádu)

• Domácí příprava musí být pravidelná, nechte dítě pracovat samostatně, rodič úkol zkontroluje a podepíše, podepisujte notýsek a deníček.
  • Úkoly zapisuje tř. uč. do deníčku, stejně jako další sdělení rodičům.

Písmenka ze skládací abecedy vystřihujte postupně a vkládejte do desek podle pokynů tř. uč. v deníčku.

• Děti budou mít denně 4 vyučovací hodiny, vyučování začíná v 7.55 a končí v 11.30. Do třídy se vchází nejdříve v 7. 40, nejpozději však 10 minut před začátkem vyučování.
  • Ve středu 2. 9. budou mít děti 2 vyuč. hodiny, a pak hry v ŠD. Přinesou si velký sešit, malý deníček a žákovskou knížku. Sdělte způsob a čas odchodu ze školy!!! Provoz ŠD je denně do 15.30
  • Ve čtvrtek 3. 9. budou 2 vyuč. hodiny dle rozvrhu, a pak hry v ŠD. Sdělte způsob a čas odchodu ze školy!!!
  • pátek 4. 9. budou 3 hodiny dle rozvrhu, a pak hry v ŠD. Sdělte způsob a čas odchodu ze školy!!!
  • pondělí 7. 9. budou 4 hodiny dle rozvrhu, do 11.30.
  • Další dny se již budeme učit podle rozvrhu.
  • Pokud chcete, můžete dát dítěti do školy malý polštářek, na kterém může odpočívat.
  • V listopadu můžete pořídit pero Tornado nebo Stabilo do psaní. Mizíkovat minimálně. Do té doby budeme psát jen obyčejnou tužkou č. 2.
  • Dbejte na pravidelný denní režim a dostatek spánku dítěte.
  • Příspěvek 2.000,- Kč bude k vyzvednutí od ledna na OÚ Osvětimany.
  • Zájmové kroužky začínají od října (do konce května).
  • V případě jakýchkoliv dotazů či připomínek se obracejte na tř. učitelku.

Těším se na příjemnou spolupráci. Přeji Vám i Vašim dětem úspěšný rok.  Mgr. Ivana Gabrielová třídní učitelka