12. 3. 2020

12. 3. - 20. 3.

Český jazyk – mluvnice

Procvičujte si pravopis na www.kaminet.cz, www.pravopisne.cz

Vypracujte:

Pracovní sešit str. 37/cv. 1, 2, 4  - písemně, Pracovní sešit str. 38/cv. 5a,b – jen JMSP a slovesné

Pracovní sešit str. 39/ cv. 1, 2

Zopakujte si pravidla shody přísudku s podmětem - Pracovní sešit str. 40/cv. 1

Pracovní sešit str. 35/ cv. 4, cv. 2 – je pište čísla vět, cv. 3

Pracovní sešit str. 33 – pokud není vypracována, vypracujte celou stránku

V pracovním sešitě postupně dodělávejte (pozpátku) nevypracovaná cvičení.

Slohová výchova

Charakteristika postavy – zopakujte si ji podle učebnice a zápisů v sešitě.

Napište slohovou práci do sešitu - charakteristiku některé postavy z knihy, kterou jste četli. Využijte v ní přímou a nepřímou charakteristiku. Nezapomeňte na osnovu.

Literární výchova

Čtěte v čítance a písemně vypracujte úkoly:

Str. 16

1. jaký je vztah malého prince ke květině? 2. Co se malý princ dozvídá od lišky? 3. Popiš, jaký je vztah lišky k princovi. 4. Proč princ opustil planetu? 5. Domníváte se, že se princ ke své květině vrátil?

Str. 42

1. Jak byste charakterizovali otce malého chlapce? 2. Co přivedlo otce k poznání toho, jak pochybené bylo jeho chování? 3. Najdi v textu personifikaci a vypiš ji.

Str. 117

1. Jakou nemoc postihla hlavního hrdinu? 2. Napiš, jak bojoval sám se sebou. 3. Jaké jednání ostatních bylo chlapci nepříjemné? 4. Jak se po onemocnění změnily chlapcovy názory, touhy a jeho pohled na svět? 5. Víš, co obnáší život handicapovaného člověka? 6. Znáte někoho, kdo přes svůj handicap dokázal něco mimořádného? 7. Který český režisér natočil na tyto motivy stejnojmenný film?

Milí žáci, přeji Vám příjemně strávený čas nad knihou a užijte si ve zdraví volné chvíle k samostudiu.

Úkolů je dostatek, abyste nezaháleli a tolik nezmeškali po dobu, co nebudete přítomni ve škole. Všechny sedmáky zdraví Milena Vaculíková.

23. 3. - 27. 3.

Milí sedmáci, doufám, že se Vám daří při zpracovávání zadaných úkolů, že se máte dobře a jste zdraví i v těchto nezvyklých podmínkách. Tento týden budeme v mluvnici procvičovat druhy přísudků. Doporučuji cvičení vytisknout, nalepit do sešitu a vypracovat. Přeji Vám hodně zdaru. M. Vaculíková

cvičení - druhy přísudků

30. 3. - 3. 4.

Milí sedmáci, tento týden budete procvičovat pravopis. Doporučuji vytisknout, vypracovat a nalepit do sešitu. Ať se Vám všem daří. Vždyť víte, že opakování – matka moudrosti.

pravopis