Chemie

12. 3. 2020

11. 3. – 20. 3.

- pracovní sešit - po str. 47

- učebnice - str. 61 - Dvouprvkové sloučeniny - přečíst a provést stručný zápis do sešitu

- str. 62 – 63 – Halogenidy - přečíst a provést stručný zápis do sešitu

- při nepochopení názvosloví sloučenin se zaměřit na vlastnosti, výskyt a využití konkrétních látek (uvedených v učebnici)

- pracovní sešit - str. 49 – 52

23. 3. – 27. 3.

- učebnice - str. 64 – 66 - Oxidy - přečíst a provést stručný zápis do sešitu

- pracovní sešit - str. 53 – 57

- při nepochopení názvosloví sloučenin se zaměřit na vlastnosti, výskyt a využití konkrétních látek (uvedených v učebnici)

30. 3. – 3. 4.

- učebnice - str. 67 - Sulfidy - přečíst a provést stručný zápis do sešitu

- pracovní sešit - str. 58 -59

V případě potřeby a nejasností mě můžete kontaktovat emailem:

lenkapavelkova@centrum.cz

6. 4. – 10. 4.

- opakování dvouprvkových sloučenin – vyplnit vložený pracovní list – vytisknout (pokud máte možnost, pokud nemáte, stačí odpovědět do sešitu), vyplnit, podepsat a nalepit do sešitu

PL-Ch8-1

Zašlete mi foto (můžete naskenovat) vyplněného listu (případně zápis v sešitě) do 10. 4. na adresu: pavelkova.samostudium@centrum.cz

13. 4. – 17. 4.

V učebnici si prosím přečtěte str. 68 a 69 (můžeš si provést stručný zápis do sešitu).

V pracovním sešitu se pokus vyplnit:

str. 60/cv.4

str. 61/cv.7

str. 62/cv.10

20. 4. – 24. 4.

V učebnici si prosím přečtěte str. 70 - 73

V pracovním sešitu se pokus vyplnit:

str. 62- dokončit

str. 65/cv.13

27. 4. – 30. 4.

Milí žáci, prosím, podívejte se na video vysvětlující názvosloví oxidů. Na jeho základě, případně pomocí učebnice, se pokuste v pracovním sešitě na str. 53 vypracovat cvičení 1,2,3.

Uvedenou stranu v PS vyfoťte a pošlete ke kontrole na adresu: pavelkova.samostudium@centrum.cz

4. 5. – 7. 5.

Milí žáci, prosím, podívejte se na video vysvětlující názvosloví halogenidů. Na jeho základě, případně pomocí učebnice, se pokuste v pracovním sešitě vypracovat cvičení:

str. 50 / cv. 2

str. 52 / cv. 11, 12

Splněné úkoly opět vyfoťte a pošlete ke kontrole na adresu: pavelkova.samostudium@centrum.cz

11. 5. – 15. 5.

Milí žáci, prosím, podívejte se na video vysvětlující názvosloví sulfidů: https://www.youtube.com/watch?v=8nIgGW78Uk4

str. 58 / cv. 1,4

str. 59 / cv. 8,9

18. 5. – 22. 5.

Milí žáci, tento týden bych chtěla, abyste si zopakovali názvosloví halogenidů, oxidů a sulfidů.

PL-Ch8-2

Vyplňte vložený pracovní list (případně zapište do sešitu), opět vyfoťte a pošlete ke kontrole na adresu: pavelkova.samostudium@centrum.cz

25. 5. – 29. 5.

Milí žáci, tento týden bych chtěla, abyste se v učebnici na str. 68 podívali na názvosloví hydroxidů.

V pracovním sešitě vyplňte:

str.60/cv. 3,5

str. 61/cv. 6, 9

1. 6. – 5. 6.

Milí žáci, tento týden se zaměříme na názvosloví kyselin.

Prosím zhlédněte video:

Následně se pokuste v pracovním sešitě vyplnit:

str. 63 / cv. 5, 6, 7

8. 6. – 12. 6.

Milí žáci, tento týden se opět zaměříme na názvosloví kyselin.

Pokuste se v pracovním sešitě vyplnit:

str. 64 / cv. 9, 10

str. 65 / cv. 12

15. 6. – 19. 6.

Milí žáci, na závěr roku se zaměříme na opakování.

Prosím, vyplňte pracovní list, opět vyfoťte a pošlete ke kontrole na adresu: pavelkova.samostudium@centrum.cz

Ch8-PL-3

22. 6. – 26. 6.

Milí žáci, tentokrát vám již nebudu zadávat žádné úkoly. Prosím, ponechejte si pracovní sešit do chemie, budeme v něm pokračovat na začátku školního roku!
Chci vám všem, kteří svědomitě plnili zadané úkoly, moc poděkovat za vaši snahu.

Přeji vám krásné letní dny.