Dějepis

17. 3. 2020

12. 3. – 20. 3.

• přepište si zápisy do sešitu, pokračujeme 6. a 7. kapitolou
  • nejprve si v učebnici přečti str. 82 – 87 k 6. kapitole, projdi zajímavosti, mezipředmětová témata, otázky a obrázky, poté obdobně pokračuj 7. kapitolou na str. 88 – 90

D8 PROMĚNA RAKOUSKÉHO CÍSAŘSTVÍ

23. 3. – 27. 3.

• zápisy si přepisujte postupně, až když se budete nudit J a budete mít splněny hlavní předměty jako je matematika, český jazyk a cizí jazyk

D8 UMĚLECKÝ ŽIVOT V ČESKÝCH ZEMÍCH

6. 4. – 10. 4.

D8 KAŽDODENNÍ ŽIVOT

27. 4. – 1. 5.

Milí osmáci

zápis do dějepisu si opět pomalu přepisujte do sešitu, žáci s IVP mohou mít kopii. Pokračujeme kapitolou IV. Svět spěje ke světové válce.

V učebnici si pročítejte str. 98–100, procházejte obrázky, průřezová témata, zajímavosti a doplňující otázky.

Na toto učivo bychom měli za běžných okolností asi 14 dní, takže další zápis vám zašlu zase přibližně za 14 dní. Poté už nás do konce školního roku čekají jen dvě kapitoly - I. světová válka a České země za I. světové války.

D8 Svět spěje ke světové válce

11. 5. – 15. 5.

Osmáci

zápis do dějepisu si opět pomalu přepisujte do sešitu, žáci s IVP mohou mít kopii. Pokračujeme PRVNÍ SVĚTOVOU VÁLKOU.

V učebnici si pročítejte str. 101–105, procházejte obrázky, průřezová témata, zajímavosti a doplňující otázky.

Toto učivo je dle mého velmi zajímavé a na internetu k němu najdete mnoho videí a článků. Pokud by vás válka zajímala, najděte si zajímavosti i mimo učebnici. Poslední zápis tohoto školního roku vám zašlu zase přibližně za 14 dní.

D8 PRVNÍ SVĚTOVÁ VÁLKA

8. 6. – 12. 6.

Osmáci

poslední zápis do dějepisu si pomalu přepisujte do sešitu, žáci s IVP mohou mít kopii. Jedná se o kapitolu České země za první světové války.

V učebnici si pročtěte str. 106–107, procházejte obrázky, průřezová témata, zajímavosti a doplňující otázky.

Poté si v učebnici na stranách 108–115 najdete opakování, která si projděte a ústě si odpovídejte na otázky, abyste zjistili, co jste si z 8. ročníku zapamatovali.

Tímto je to ode mne v tomto školním roce všechno,

přeji vám krásné léto a na viděnou v září.

S pozdravem,

Mgr. Žaneta Gabrielová