Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana

17. 3. 2022

V rámci března měsíce knihy jsme se vydali na exkurzi do knihovny Beneše Bedřicha Buchlovana v Uherském Hradišti. Vybrali jsme si téma „Kouzelný svět pohádek K.J.Erbena“.

Paní knihovnice nás zpravila o názvu knihovny a jejím zakladateli. Vysvětlila, jak se děti můžou do knihovny přihlásit a knihovnu navštěvovat.

Dověděli jsme se o rozdělení a označení knih v knihovně, jak najít knížku o přírodě, nebo básničky a říkadla, či dobrodružné knížky.

Byly nám představeny některé pohádky lidového sběratelství B. Němcové a K. J. Erbena.

Dramaticky nám dvě paní knihovnice povyprávěly pohádku „Hrnečku, vař!“, do které se děti aktivně zapojovaly. Potom přečetly dvě krátké pohádky.

Shlédli jsme večerníček „Pohádky z mechu a kapradí“.

Po skončení besedy jsme tu ještě nějakou dobu pobyli u volného čtení a prohlížení knížek v dětském koutku.

Mgr. Ivana Gabrielová

knihovna-bbb-17.3.2022---2.-tr--8-.jpg