Lyžařský kurz

8. 3. 2023

I letos vyrazila naše základní škola na lyžařský kurz.  V okleštěné sestavě vyrazilo brázdit svahy 10 žáků 7. ročníku.

Malebné Jeseníky na nás čekaly s nádherným zimním počasím. Teploty se každou noc dostaly pod bod mrazu, přes den se pohybovaly okolo 0 až 1 stupně, takže podmínky pro lyžování jsme měli naprosto ideální. Denně jsme tedy využívali vleky od začátku do konce jejich spuštění.

Během pětidenního pobytu žáci absolvovali několik přednášek. Nejdříve o vybavení, výstroji a výzbroji, dále o historii lyžování, následně zdravovědu a jako poslední o technice lyžování a jednotlivých stylech. Třetí, tzv. kritický den jsme si udělali zdravotní procházku do Malé Morávky. Večery děti trávily zábavnými programy, poslední den jsme si užili karneval.

Přesto, že jsme si lyžování užívali každý den, všichni už jsme se těšili na návrat domů.

Letošní kurz společně hodnotíme jako velmi zdařilý a příjemně strávený čas v horském prostředí Jeseníků.