17. 5. 2024

V úterý 30.4.2024 se na naší škole uskutečnil, již tradičně, projektový den ke Dni Země. Opět jsme tento den strávili venku, přálo nám i krásné slunečné a teplé počasí.

Žáci 4. -8. třídy, pod vedením svých spolužáků z deváté třídy, byli rozděleni do skupinek a takto absolvovali trasu v blízkém okolí naší školy. Během trasy na ně čekalo několik úkolů. Na prvním stanovišti si zopakovali, jak třídíme odpad a dozvěděli se zajímavosti o naší Zemi. Na druhé zastávce dokončovali věty o znečištění oceánů plasty, na dalších skládali puzzle a pracovali s textem, kde vyhledávali odpovědi na přiložené otázky. Mladší žáci po trase pátrali, které zvířátko snědlo dort připravený k oslavě Dne Země. Na konci trasy vyrobili dort z přírodnin, které našli v okolí školy.

Všichni si tento netradiční den užili a využili znalostí z hodin přírodopisu, češtiny i jiných předmětů.